رای به سایت :
1386
محبوب
مرکز امامت
یکشنبه 04 فروردين 1398 -
گردهمایی فرماندهان حوزه های مقاومت برادر سپاه تهران بزرگ برگزار شد
به همت مرکز امامت سپاه تهران؛

گردهمایی فرماندهان حوزه های مقاومت برادر سپاه تهران بزرگ برگزار شد

گردهمایی فصل پائیز فرماندهان حوزه های مقاومت برادر سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ با حضور سردار کاظمینی فرمانده سپاه تهران و اساتید دانشگاه در 7 آبان ماه سال جاری، در مرکز امامت برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1394/08/09 - 14:49
16
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از مرکز امامت، در جریان برگزاری گردهمایی های فصلی فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج تهران بزرگ، مرکز امامت سپاه تهران بزرگ در روز پنجشنبه 7 آبان ماه سال جاری، پذیرای فرماندهان حوزه های برادر، تحت عنوان گردهمایی فصل پائیز فرماندهان حوزه های مقاومت برادر سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ بود.

این گردهمایی به صورت تجمیعی با حضور فرماندهان حوزه های برادر سپاه تهران بزرگ و سردار محسن کاظمینی فرمانده سپاه تهران بزرگ و اساتید دانشگاه در مرکز امامت برگزار شد.

در آغاز این گردهمایی، مسعود حسین پور، مسئول مرکز امامت ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به تشریح برنامه های گردهمایی پرداخت. در ادامه نیز استاد رحیم پور ازغدی حضور یافتند که ایشان در ابتدا صحبت هایی را در مورد سردار رشید سپاه تهران سردار همدانی کردند و در مورد شهادت سردار همدانی گفتند این جنگ ها اصلاً ادامه جنگ های زمان انقلاب است، دشمنان هم همان دشمنان هستند و در واقع جنگ ادامه انقلاب است، انقلاب ادامه یک مسیر طولانی تاریخی است و علامت زنده بودن همین شهید و شهادت سردار همدانی هاست. این استاد دانشگاه گفت ما باید از آن لحظه ای بترسیم که تهدید و خطری متوجه ما نباشد یعنی کسی در این دنیا از انقلاب ما نترسد؛ این نبرد هنوز ادامه دارد...

ایشان ضمن اشاره به جریان "نفوذ" گفتند که این جریان نیز از سال 1357 نیز مطرح بوده است و آمریکایی ها قبل از پیروزی انقلاب در میان روحانیون، روشنفکران، سیاسیون و احزاب دنبال منفذ و نفوذ می گشتند.

وی در ادامه با مقایسه زمان حال با زمان امام حسین (ع) ، یادآور شدند ، امام به مردم کوفه دو ملاک را برای حرکت صحیح در راه دین بیان کردند ، ابتدا ، تقوای در راه خدا و سپس شناخت حق و ایستادگی برای آن ، وی در ادامه گفتند ، مدارا کردن با دشمن تا حدی امکان پذیر است و گاهی در راه حق باید هزینه داد ، همانطور که امام حسین (ع) در شب عاشورا به یارانش فرمود ، فردا هرکس با من باشد کشته خواهد شد و مردم نیز به این سخن امام لبیک گفتند ، وی در ادامه سخنانش به بیانات امام راحل (ره) در سال پنجاه و هفت اشاره کرد که ایشان فرمودند ، ما مسلمانان طبق تکلیف در مقابل ظالمان می ایستیم و این یک تکلیف الهی است و هرچند در این راه شکست هم بخوریم به وظیفه خود عمل کرده ایم و هرکه در این راه قدم بردارد اگر شهید هم شود پیروز است و این راهی است که هر دوطرف آن پیروزی است.

در ادامه سردار کاظمینی فرمانده سپاه تهران بزرگ در این گردهمایی حضور یافت که ایشان خاطرنشان کرد: با اشاره به اوضاع منطقه قبل از پیروزی انقلاب بیان داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی همه منطقه یک دست در اختیار و تابع آمریکا بود و اگر کشوری مانند سوریه نگاهی به شوروی داشت اما  تحت کنترل ایالت متحده قرار داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه در گذشته تاریخی چند پتانسیل قدرت از قبیل قدرت عثمانی، اخوان المسلمین و وهابیت وجود داشت و آمریکا آن قدرت ها را از بین برده بود، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی و با توجه به اینکه قدرت انقلاب اسلامی روز به روز در  حال افزایش است و انقلاب ایران در حال صدور به سرتاسر جهان است آمریکایی ها به دنبال آن هستند که برای جلوگیری از این گسترش و خروج رژیم صهیونیستی از محاصره محور مقاومت آن قدرت های گذشته را دوباره احیا کنند.

سردار کاظمینی افزود: آمریکایی ها در جهت اهداف خود برای محدود کردن انقلاب اسلامی به دنبال احیای وهابیت، عثمانی گری و افزایش گروه های مرتجع در منطقه هستند، بنابراین تلاش می کنند همه آن پتانسیل ها را مورد استفاده قرار دهند. آمریکایی ها اولین اعتماد را به وهابیت کردند و مرکزیت سازماندهی و آموزش آن ها در پاکستان شکل دادند که طالبان و القاعده از این مرکز به وجود آمد و شکل گرفت.

فرمانده سپاه تهران ادامه داد: ریشه اصلی گروه های تکفیری و تروریستی طالبان، القاعده و داعش در وهابیت و آل سعود است، البته داعش در ابتدا به فکر شیعه کشی نبود بلکه می خواست حکومت تشکیل دهد و به خاطر ایستادگی شیعیان استراتژی کشتن شیعه را پیش رو گرفتند.

سردار کاظمینی در ادامه با اشاره به اوضاع سوریه اظهار داشت: سوریه به چند دلیل هدف حملات تروریستی قرار گرفت زیرا پایگاه پشتیبانی برای جبهه مقاومت و سکوی ارتباط بین ایران حزب الله و فلسطین بود بنابراین آن ها باید تلاش خود را برای از بین بردن این سکو که باعث پیروزی هایی در فلسطین و لبنان شده بود انجام می دادند و سوریه را حذف می کردند و تصمیم گرفتند سوریه را تصرف کنند و به تبع آن حزب الله را خلع سلاح کنند.

فرمانده سپاه تهران در ادامه تاکید کرد: ایران باید از منافع خود دفاع کند و نگذارد پایگاهی به این مهمی به دست دشمنان بیافتد و نباید دست بلند ایران که با خون شهدا و فداکاری آن ها شکل گرفته از بین برود.

سردار کاظمینی درباره دلایل حضور روسیه در سوریه و مقابله با تروریسم بیان داشت: سوریه پایگاه سنتی برای روسیه بوده است بنابراین نمی خواهد آن را از دست بدهد از طرفی روس ها می خواهند بعد از ماجرای اوکراین یک ابزار قدرت به آمریکایی ها و غربی ها داشته باشند و منفعت سوم آن ها این است که تعداد زیادی از نیروهای داعشی که چچنی هستند، بنابراین روس ها می خواهند در سوریه با آن ها مقابله کنند قبل از اینکه مجبور به مبارزه با آن ها در مرزهای خود شوند.

فرمانده سپاه تهران در پایان با اشاره به نیروهای مستشاری ایران در سوریه اظهار داشت: مستشاران ما در سوریه در عملیات های جدید راهنمایی و مشاوره های خوبی دادند و پیروزی هایی به دست آمده که ادامه خواهد داشت.

در پایان این گردهمایی نیز سردار مقدم فر در جهت روشنگری جریان موسوم به نفوذ و مسائل پسا برجام حضور یافت که وی اظهار داشت: پایگاه ها و حوزه های بسیج ، در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه نفوذ دشمن پس از برجام هوشیار باشند.

حمید مقدم فر مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران و کارشناس مسائل استراتژیک هوشیاری پایگاه ها و حوزه های بسیج در زمینه نفوذ دشمن را مهم ارزیابی کرد و افزود این مجموعه ها می بایست در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه نفوذ دشمن پس از برجام ، با بررسی زمینه های مختلف ، اعم از اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی ، راه های نفوذ دشمن را مورد شناسایی و ارزیابی قرار دهند.
وی در ادامه مراسم سیزده آبان و هفته بسیج در روزهای آینده را بسیار مهم دانست و افزود ، برای نشان دادن حضور بسیجیان و مردم عزیز ایران در راه مبارزه با استکبار و در رأس آنها امریکا ، برنامه های ویژه ای برای این ایام در نظر گرفته شده است.

برای مشاهده گزارش تصویری مرتبط، اینجا را کیلیک نمائید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 3973
میلاد رجبی


tags
                           سردار مقدم فر        استاد رحیم پور ازغدی                مرکز امامت        گردهمایی        فرماندهان حوزه        سپاه تهران        سردار کاظمینی